Rádi vám s výběrem poradíme, proto nás neváhejte kontaktovat. Při nákupu nad 3500 Kč POŠTOVNÉ ZDARMA!

Péče o šperky

Věříme, že šperk není jen ozdobou, ale i prostředkem komunikace a uměleckým artefaktem. Nežijeme však ve slonovinové věži. Naše šperky směle noste na těle, v srdci toho, kdo Vám je dal, a na paměti mějte následující řádky:

 

Chraňte je před chemikáliemi, opotřebením manuálními pracemi či sportem, koupelnovými rituály od sprchy po aplikaci kosmetiky (parfému, laku na vlasy atd.). Ty nejjemnější a perlové by měly „usínat“ samostatně.

Uchovávejte je v suchu, v uzavřených prostorách (šperkovnicích, dózách) při pokojové teplotě a optimálně každý zvlášť.

Když je třeba, pečujte o ně a pamatujte, že různé materiály mohou vyžadovat jiné zacházení. Při údržbě našich stříbrných a zlatých šperků se vyhněte abrazivům. Doma doporučujeme čištění pomocí měkkého zubního kartáčku ve vlažné vodě s jarem. U pozlacených šperků se vyhýbejte mechanickému čištění, které může povrchovou úpravu narušit. Se silnějším znečištěním a zoxidovanými povrchy si většinou poradí až chemický čistič stříbra (např. Styl), který pořídíte v drogerii. Použít ho můžete i na šperky s diamanty či s drahými kameny z kolekce Affirmo. Nikdy by však neměl přijít do kontaktu např. s perlami nebo patinovanými šperky. Při zacházení dbejte na dodržení pokynů od výrobce a svou ochranu.

Perly? Prosíme o pozornost. Tento přírodní klenot je náchylnější vůči tlaku či oděru, kterým se při nepřetržitém nošení těžko ubráníte. Dobře zvažte, jaká dobrodružství podniknete společně. Šperky s perlou důsledně ochraňujte před všemi chemikáliemi, máčením ve vodě a vyššími teplotami (i pára nad hrncem je nenápadný nepřítel).

Nezapomeňte, šperk jsme pro Vás s láskou vyrobili, proto u nás máte navždy dveře otevřené. Rádi Vám poradíme i pomůžeme a první úpravu nepadnoucí velikosti poskytneme zdarma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení